Dostępność
FB

Kolej na Ciebie uratuj życie II edycja

Rusza II edycja akcji Kolej na Ciebie – uratuj życie

28 czerwca wystartuje wyjątkowe przedsięwzięcie pod nazwą „Kolej na Ciebie – uratuj życie!”. Możesz pomóc, oddając swoją krew innym ludziom!

Tak, jak w zeszłym roku, w 10 wybranych miastach w Polsce staną krwiobusy, a dokładnie w Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Tarnowie, Warszawie i Wrocławiu. Krwiobusy będę czekać na chętne osoby aż do września

(link: http://pkpsa.pl/krwiodastwo.html- baner przekierowuje)

Kto może oddać krew?

Taka osoba powinna mieścić się wiekowo między 18 a 65 rokiem życia. Na oddanie krwi należy przyjść wypoczętym i zdrowym, czyli nie mieć objawów przeziębienia i nie brać aktualnie żadnych leków (zasada ta nie dotyczy środków na nadciśnienie i antykoncepcyjnych).  Najlepiej zjeść lekki posiłek, wypić około 2 litrów płynów (ważne, żeby zrobić to w ciągu 24 godzin przed pobraniem). Wskazane jest także ograniczenie palenia papierosów i nie picie alkoholu, dotyczy to również dnia poprzedzającego oddanie krwi. Tegoroczne przedsięwzięcie promujące honorowe krwiodawstwo wspierają spółki Grupy PKP, Fundacja Grupy PKP, a także Narodowe Centrum Krwi, Niezależne Zrzeszenie Studentów, PKS Polonus i Krajowa Rada Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Akcja objęta jest patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Zdrowia. Czekamy na Was!

  

Źródło informacji: PKP SA

Stan krwi na dzień: 21.12.2024

Legenda:

A RhD plus wystarczający stan
B RhD plus średni stan
AB RhD plus wysoki stan
0 RhD plus wystarczający stan
A RhD minus niski stan
B RhD minus średni stan
AB RhD minus niski stan
0 RhD minus średni stan
   stan niski
   stan średni
   stan optymalny
   stan wysoki

Galeria Zdjęć

Kampania społeczna "Twoja krew, moje życie" realizowana w ramach programu polityki zdrowotnej pn "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2021-2026" finansowana ze środków Ministra Zdrowia.