Dostępność
FB

100-lecie Odzyskania Niepodległości

15 listopada 2018 r. o godzinie 12.00 w Sali Kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się uroczystość wręczenia odznak „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”  100 krwiodawcom, którzy oddali  co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

Gala wpisuje się  obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości, a jej patriotyczny charakter zostanie zaakcentowany przez multimedialną wystawę prezentująca rozwój krwiodawstwa i krwiolecznictwa na tle wysiłków Polaków w budowanie Polski od nowa, przedstawionych w ekspozycji

„TAK POWSTAWAŁA NIEPODLEGŁA”.

 

 

 


W graficznym wstępie do niniejszej informacji w napisie: 100 Honorowych Dawców Krwi Zasłużonych dla Zdrowia Narodu na 100-lecie Odzyskania Niepodległości wykorzystano rewitalizowany krój pisma "Brygada 1918" stworzony pierwotnie na 10-lecie istnienia wolnej II Rzeczypospolitej, w 1928 r.
czytaj więcej

Stan krwi na dzień: 05.08.2021

Legenda:

A RhD plus średni stan
B RhD plus wysoki stan
AB RhD plus wysoki stan
0 RhD plus wystarczający stan
A RhD minus wystarczający stan
B RhD minus wystarczający stan
AB RhD minus wystarczający stan
0 RhD minus niski stan
   stan niski
   stan średni
   stan optymalny
   stan wysoki

Galeria Zdjęć

Program polityki zdrowotnej "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020" finansowany przez ministra zdrowia.